Turinio kūrėjas Paul de Miko: mokytojai – labai svarbi mūsų visuomenės dalis

„Herojai“ – taip pedagogus apibūdina vaizdo tinklaraštininkas, nuomonės formuotojas Paulius Mykolaitis, geriau žinomas kaip Paul de Miko. Septintojoje šio sezono „Mokysiu“ tinklalaidėje jis atskleidžia, ar pats buvo pavyzdingas moksleivis, bei dalijasi smagiausiais prisiminimais iš mokyklos laikų.

Profesija, kurios atstovų visada reikėjo, reikia ir reikės

2011 m. mokyklą baigęs turinio kūrėjas P. Mykolaitis savo buvusius mokytojus prisimena su šypsena veide ir neslepia, kad kai kurie pedagogai jam buvo tikri autoritetai.

„Mokytojai – labai svarbi mūsų visuomenės dalis. Tai profesija, kurios atstovų mums visada reikėjo, reikia ir reikės“, – sako tinklalaidės pašnekovas.

Paul de Miko pasakoja prisimenantis, kaip jo mėgstama matematikos mokytoja gimnazijoje šmaikščiai atsakė į bendraklasio repliką. Tai įvykis, po kurio vaikinas šią pedagogę pradėjo gerbti dar labiau.

„Per pamoką kažkas iš klasės galo paklausė klasikinio klausimo: „Kur aš gyvenime naudosiu Pitagorą?“. Mokytoja tuomet kažką rašė ant lentos ir nė pusės sekundės nesudvejojusi atsakė: „Žinai, kur tau šito reikės gyvenime? Valstybiniame egzamine“. Ir tęsė pamoką. Aš tada pagalvojau: „Taip!“. Tai va, pamenu, nuo tada ji man buvo labai kieta mokytoja“, – prisimena turinio kūrėjas.

Pašnekovas pažymi, kad vienas iš svarbiausių bruožų, kuriais jo nuomone turi pasižymėti geras mokytojas, yra charizma.

„Net jei esate geras savo srities specialistas, jums vis tiek reikalingas kažkoks laipsnis charizmos, – sako Paul de Miko. – Jei mokytojas yra kažkiek įdomesnis, tai automatiškai ta trauka jam yra daug didesnė, tu tada norėsi eiti į jo pamokas. Kažkoks toks cinkelis automatiškai jį išskiria iš kitų mokytojų ir tas dalykas tau tampa įdomesnis.“

Akademiniai autoritetai

Pats P. Mykolaitis atskleidžia nebuvęs labai stropus mokinys.

„Blogiukas nebuvau, bet nebuvau ir kietas bičas. Buvau vidutinis, bet mokytojų sukalbamas, tik kad akademinėje pusėje buvau didelis tinginys“, – neslepia nuomonės formuotojas.

Jis pamena labai mėgęs ne tik kūno kultūrą, bet ir matematiką, lietuvių ir anglų kalbas – prie meilės šiems mokslams ugdymo labiausiai prisidėjo patys šių dalykų mokytojai, sako tinklalaidės pašnekovas.

„Šios mokytojos buvo labai kietos ir jos man buvo akademinis autoritetas“, – laidoje pripažįsta P. Mykolaitis.

Tinklalaidės „Mokysiu“

Daugiau apie savo nuotykius mokyklos laikais Paulius Mykolaitis pasakoja tinklalaidėje „Mokysiu“.

Ketvirtasis „Mokysiu“ tinklalaidžių sezonas žiūrovams pristato iš viso 10 tinklalaidžių. Po vieną naują tinklalaidę peržiūrėti galima kas savaitę.

Grįžti