Turi aukštąjį ne pedagogikos krypties išsilavinimą, tačiau norėtum būti mokytoju? Gali pradėti dirbti mokykloje, jei studijų metu išklausei ne mažiau kaip 18 atitinkamo dalyko studijų kreditų.
Pedagogo kvalifikaciją reikės įgyti per 2 metus nuo darbo mokytoju pradžios.
Pavyzdžiui, turi aukštąjį ne pedagogikos krypties išsilavinimą, bet svajoji apie matematikos mokytojo darbą? Puiku! Jei studijų metu surinkai 18 matematikos dalyko studijų kreditų, gali pradėti dirbti matematikos mokytoju, net jei tavo užbaigta studijų programa nėra įrašyta reikalavimų mokytojų kvalifikacijai apraše.
O pedagogo kvalifikaciją galėsi įgyti jau dirbdamas mokykloje, tai padaryti reikės per 2 metus nuo darbo pradžios.
Aukštųjų mokyklų absolventai gali rinktis profesines pedagogikos studijas, kurios trunka 1–2,5 metų.
Profesinės studijos yra profesinę kvalifikaciją (60 studijų kreditų) arba profesinę kvalifikaciją ir mokomojo dalyko kompetencijas (120 studijų kreditų) suteikiančios studijos, į kurias priimami jau turintieji aukštojo mokslo kvalifikaciją.
Pavyzdžiui, esi baigęs matematikos studijų programą ir planuoji dirbti matematikos mokytoju? Tada tau pakaks išklausyti 60 studijų kreditų (1 metai) pedagogikos dalykų ir, sėkmingai įgijus pedagogo kvalifikaciją, galėsi dirbti matematikos mokytoju!
Jei esi baigęs matematikos studijų programą ir nori dirbti ne tik matematikos, bet ir fizikos mokytoju, gali išklausyti 120 studijų kreditų (2 metai) ir kartu su pedagogo kvalifikacija įgyti dar ir fizikos dalyko mokymo kompetencijų.
O gal esi baigęs žemės ūkio studijas ir svajoji dirbti biologijos mokytoju? Tada tuo pačiu metu gali pradėti studijuoti 120 studijų kreditų pedagogikos profesinėse studijose ir dirbti mokykloje. Po 2 metų jau būsi įgijęs pedagogo kvalifikaciją ir biologijos dalyko mokymo kompetencijų!
Priėmimas į pedagogikos profesines studijas vyksta tiesiogiai aukštosiose mokyklose. Daugiau informacijos apie priėmimą į pedagogikos profesines studijas galima rasti aukštųjų mokyklų interneto svetainėse. Pasidomėk!
Stojantiesiems į prioritetines pedagogikos krypties studijų programas (specializacijas) – daugiau valstybės finansuojamų vietų.
Įstojusieji į valstybės finansuojamas prioritetinių pedagogikos specializacijų bakalauro studijas bei gretutines studijas turi galimybę kas mėnesį gauti 455 eurų (6,5 BSI) dydžio stipendiją.
Prioritetinių pedagogikos programų (specializacijų) paskutinio kurso bakalauro ir gretutinių studijų bei pedagogikos profesinių studijų studentai, sudarę išankstinę įsidarbinimo sutartį su savivaldybe ar mokykla, turi galimybę kas mėnesį gauti 770 eurų (11 BSI) dydžio stipendiją. Sutartimi įsipareigojama baigus studijas mokykloje dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį ir ne mažiau kaip 0,7 etato. Stipendija skiriama studijuojantiesiems tiek valstybės finansuojamose, tiek valstybės nefinansuojamose studijų vietose.