Pradinių klasių mokytoja Silvija Bialoglovytė: mokytojas turi daug galios

Ketvirtus metus skaičiuojantis projektas „Mokysiu“ kviečia iš arčiau supažindinti su pedagogikos studijomis ir mokytojo profesija. Ilgametę patirtį sukaupę ar neseniai pradėję dirbti mokytojai dalijasi savo profesinės kelionės istorijomis ir atveria darbo užkulisius.

Antrosios naujo sezono tinklalaidės pašnekovė – Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos pradinių klasių mokytoja Silvija Bialoglovytė.

Mokykla – vieta, kurioje kuriama ateitis

S. Bialoglovytė neabejoja – tam, kad švietime būtų pasiekti teigiami pokyčiai, reikia jaunų žmonių, kurie ryžtųsi stoti į pedagogikos studijas, o jau pabaigę – ateitų į mokyklas.

Ir nors pedagogo darbas nėra iš lengvųjų, jis „apdovanojantis“, sako S. Bialoglovytė. Motyvuoja gauti teigiami rezultatai ir tai, kad įdėtos pastangos, laikas, energija ir žinios turi poveikį.

Tiems, kurie galvoja apie pedagogikos studijas, bet bijo sunkumų, pradinių klasių mokytoja atskleidžia paslaptį: mokytojas neturi būti „visų galų meistras“. Mokomasi visą gyvenimą, ir patys mokytojai daug naujo išmoksta dirbdami.

„Vaikai irgi žino, kad internetas pilnas atsakymų. Mums reikia juos nukreipti tam tikra kryptimi, kad nepaskęstų informacijos jūroje. Yra daug dalykų ir priemonių, kurias galima pasitelkti savo darbe ir parodyti, kad mokymasis gali būti smagus“, – nurodo pradinių klasių mokytoja.

Vingiuotas kelias į pedagogiką

Pradinių klasių mokytoja S. Bialoglovytė dirba 4 metus. Jos kelias į mokytojo profesiją vingiuotas – pedagogika buvo jos antras pasirinkimas.

Po ketverių metų mokytojo kėdėje S. Bialoglovytė jaučiasi užtikrintai.

Pedagogė šiemet jau atsisveikino su savo pirmąja pradinukų laida, ir nuo rugsėjo imsis mokyti pirmokus. Moteris neslepia – jaudulio daug.

„Labai gerai atsimenu, kai pirmais metais per susirinkimą tėvai man sakė: mokytoja, jūs net neįsivaizduojate, kiek jūs turit galios, nes mūsų tėvų žodis jau nieko nebevertas. Tada supratau, kad iš tikrųjų turiu daug tos galios “, – šypsosi mokytoja.

Naujos tinklalaidės – kiekvieną savaitę

Ketvirtasis „Mokysiu“ tinklalaidžių sezonas žiūrovams pristatys iš viso 10 tinklalaidžių. Po vieną naują
tinklalaidę peržiūrėti bus galima kas savaitę.

Grįžti