Pedagogo kelią pasirinkę Rūta ir Augustas: tai yra labai įdomus darbas

„Tai yra labai prasmingas pasirinkimas“, – apie sprendimą rinktis pedagogo kelią sako pradinių klasių mokytoja Rūta Kovalskytė. Aštuntojoje „Mokysiu“ tinklalaidėje ji kartu su dailės ir tehcnologijų mokytoju Augustinu Viselga skatina jaunuolius rinktis pedagogikos studijas ir žengti įdomiu bei vertingu mokytojo keliu.

Išlikti atvira širdimi

R. Kovalskytė po mokyklos nusprendė rinktis psichologijos studijas, tačiau šio sprendimo nesigaili – studijų metu įgytos žinios dabartinę pradinių klasių mokytoją įgalino būti itin gera pedagoge. Mokytoja Rūta dirba jau dvejus metus ir sako, kad svarbiausia šioje profesijoje yra išlikti atvira širdimi.

„Anksčiau įsivaizdavau, kad paruošiu gerą pamokos planą ir viskas taip ir vyks. Tačiau planas veikia iki pirmo pokalbio su vaikais. Todėl kuo atviresne širdimi ateini į pamoką, tuo ji geriau suveikia“, – šypsosi Rūta.

Atsiranda vietos ir draugiškumui

A. Viselga dirba su vyresnio amžiaus moksleiviais – gimnazistais. Jo teigimu, šiame darbe svarbu išlaikyti balansą tarp draugiškumo ir griežtumo.

„Svarbiausia yra ribos ir taisyklės, o tada atsiranda vietos ir draugiškumui“, – sako Augustinas ir priduria, kad mokiniai mokytojui – ne draugai, bet draugiškais būti galima.

Jam pritaria ir Rūta: „Vaikams turi būti aiškiai pasakoma, kaip yra ir turi būti klasėje. Tai ir saugumą jiems užtikrina, kai žino, kaip turi būti. Ir tada nėra erdvės konfliktui.“

Mokykla po 30 metų

Pedagogai mąsto, kad po 30 metų mokytojo profesija bus pasikeitusi, tačiau tik į gerąją pusę.

„Tai bus ne mokytojas, o mentorius, – tikina Rūta. – Mentorius – tai žmogus, kuris sudaro sąlygas vaikas mokytis ir moko juos mokytis. Jis įgalina vaikus eiti savo keliu, stebi, kaip jiems sekasi, įsikiša tik tada, kai mato, kad reikia įsikišimo. Bet iš tikrųjų mokymasis atiduotas į vaikų rankas. Tai – ateities mokykla.“

Pašnekovei pritaria ir mokytojas Augustinas. Jo teigimu, mokyklos taps integralesnės – atsiras daugiau sąsajų tarp mokyklos ir kultūrinių institucijų ar verslų.

Sveikina svarstančius apie pedagogo kelią

Pedagogai tinklalaidėje taip pat dalinasi patarimais jauniems žmonėms, svarstantiems apie mokytojo kelią.

„Pirmiausia – sveikinu, – šypsosi Rūta. – Man atrodo, kad tai yra labai prasmingas pasirinkimas. Einant pedagogo keliu esi neišvengiamai pakviestas būti geriausiu, kuo gali būti, nes vaikų negali išmokyti to, ko pats nemoki.“

Augustinas pažymi, kad mokytojo darbas – labai įdomus ir išmokantis daug naujo.

„Tai yra labai įdomus darbas. Taip pat per jį labai daug išmoksti. Nuolat mokaisi“, – sako pašnekovas.

Naujos tinklalaidės – kiekvieną savaitę

Ketvirtasis „Mokysiu“ tinklalaidžių sezonas žiūrovams pristato iš viso 10 tinklalaidžių. Po vieną naują tinklalaidę peržiūrėti galima kas savaitę.

Grįžti