Merūnas Vitulskis apie planuojamus karjeros pokyčius: jaučiu, kad aktyviai tam bręstu

Operos solistas Merūnas Vitulskis dešimtojoje „Mokysiu“ tinklalaidėje dalinasi šviesiais prisiminimais iš mokyklos laikų, tačiau atskleidžia buvęs padykęs vaikas ir sako, kad dabar tokie patys neklaužados yra ir jo paties vaikai. Taip pat atlikėjas neslepia jau kurį laiką svarstantis apie karjeros pokyčius – jį vilioja dėstytojo profesija.

Nebuvo „lengvas“ vaikas

Sunku patikėti, bet vienas žinomiausių Lietuvos operos solistų M. Vitulskis vaikystėje buvo tikras neklaužada – dėl elgesio jam teko keisti net septynias mokyklas, o bendros kalbos su sūnumi nerado net ir jo mama.

Dar pirmoje klasėje mokytojai jo tėvams sakė, kad jau geriau dešimt kitų vaikų, nei šitą vieną mokinti, prisimena atlikėjas. Tačiau nors ir kėlė daug problemų mokytojams, dainininkas sako per gyvenimą sutikęs daug nuostabių pedagogų, sugebėjusių jam įskiepyti meilę mokslui.

„Paskutinėje mano mokykloje buvo fenomenalių mokytojų. Jie net „nurašytame“ mokinyje atrasdavo daug šviesulių, dalykų, kurių kiti net nesistengdavo įžvelgti. Tai buvo fantastiški pedagogai, kurie net tuos didžiausius „chuliganus“ sugebėdavo kažkaip nukreipti, atrasti jiems vietą gyvenime“, – prisimena dainininkas.

Savo vaikuose mato save

M. Vitulskis neslepia, kad dabar padūkę yra ir jo paties vaikai, tačiau tai jis laiko teigiamu asmenybės bruožu.

„Viena mokytoja pasakė: „Šitie vaikai tikrai yra „nelengvi“, bet aš dėl jų esu ramesnė nei dėl tų, kuriuos vienoje vietoje pasodini ir jie su kaladėlėmis žaidžia.“ Vaikai, kurie „eina sienomis“, prasimuš gyvenime. Jie nori, juda, yra žingeidūs“, – sako dainininkas ir pažymi, kad nepergyvena dėl savo vaikų ateities, nes šie yra labai žingeidūs.

Taip pat pašnekovas teigia, kad abu jo vaikai turi nuostabius mokytojus, kurie jau yra tapę jų šeimos nariais. Dainininkas sako kartu su pedagogais bandantis rasti geriausius sprendimus, kaip auklėti vaikus, kad gerai būtų tiek tėvams, tiek patiems mokytojams.

Labai norėjo dainuoti

M. Vitulskis tinklalaidėje pasakoja ir apie savo solinės karjeros pradžią. Pašnekovas sako anuomet vadovavęsis pasakymu „jei nori – reiškia reikia daryti“, o norėjo jis dainuoti.

„Vidurinėje mokykloje nuėjau pas muzikos mokytoją ir sakiau: „Aš noriu dainuoti, ar galite mane pamokinti?“ Aš tiesiog labai norėjau dainuoti“, – prisimena atlikėjas.

Vėliau, būdamas dešimtokas, M. Vitulskis įstojo į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją, nors čia mokytis jam ir buvo labai sudėtinga – jis nebuvo anksčiau lankęs solfedžio, neturėjo muzikos teorijos pagrindų, todėl visą naują informaciją reikėjo perprasti itin greitai.

Taip pat atlikėjas prisimena pirmąją savo vokalo mokytoją Birutę Suodaitytę, kuri dainininką nukreipė, kaip sako jis pats, pas jo gyvenimo mokytoją.

„Dažnai keičiau pedagogus, vis norėdamas sužinoti, ką kiti galėtų man papasakoti apie vokalą. Aš neapsistojau ties vienu žmogumi […], man visada buvo įdomu sužinoti kitų nuomonę, – sako M. Vitulskis. – Birutė nukreipė mane pas mano gyvenimo mokytoją Joną Antanavičių ir jis turbūt daugiausia mano balsui davė.“

Planuoja būti dėstytoju

M. Vitulskis taip pat atskleidė apie planuojamus karjeros pokyčius – dainininkas jau kurį laiką svarsto tapti dėstytoju.

„Keli universitetai kviečia dėstyti, bet tai atidėlioju jau kokius 8–9 metus, – sako atlikėjas. – Tačiau jaučiu, kad aktyviai tam bręstu ir po kokių 10 metų, manau, šoksiu į dėstytojų baseiną.“

Pašnekovas pripažįsta į dėstytojo darbą žiūrintis labai rimtai – nenori, kad tai būtų tik papildoma veikla. Dabar jis užsiima privačiu dainuojančių žmonių konsultavimu ir tvirtina, kad galimybė mokyti žmones yra nuostabus dalykas.

„Jausmas yra nuostabus, kai pas mane ateina žmonės, kuriuos aš mokinu, ir matau, kaip jie nori tų žinių, kaip jie klausosi. Ir jei dar jiems pavyksta vieną kartą iš penkių, tai yra be galo nuostabus jausmas, kai tavo žinios yra vėliau jų pačių naudojamos“, – džiaugsmo neslepia M. Vitulskis.

Jis pedagogus vadina „pateptaisiais“ ir sako, kad ne kiekvienam duota būti geru mokytoju, bet nepabandęs – nesužinosi. Atlikėjo teigimu, pedagogo kelią reikia rinktis tiems, kurių žmonės mėgsta klausytis bei kurie turi gerus oratoriaus įgūdžius.

„Jeigu dega pedagogo akys, tai žinai, kad tu atėjai ten, kur reikia“, – sako M. Vitulskis.

Ketvirtasis „Mokysiu“ tinklalaidžių sezonas žiūrovams pristato iš viso 10 tinklalaidžių. Po vieną naują tinklalaidę peržiūrėti galima kas savaitę.