Publikacijos

Ar įmanoma pasirinkti profesiją?

Kol vieni ilgai suka galvą, kokią profesiją pasirinkti, kiti drąsiai žengia jau išmintais savo tėvų, senelių ar tetų takais. Tos pačios giminės dinastijų galima rasti bene visose srityse, o šiandienos tinklalaidėje „Mokysiu“ bus kalbama apie vieną iš jų – mokytojų. Ar šeimoje turint ne vieną mokytoją nuo mažens kirba mintis, jog ir tu galiausiai stovėsi prieš klasę? Ar nebaisu neišpildyti giminėje esančių pedagogų lūkesčių?

O kas moko Juos – mokytojus?

Mus moko mokytojai, o kas moko juos? Šiandien su šiais žmonėmis – mokytojų mokytojais – ir kviečiame susipažinti. Jie naujausioje „Mokysiu“ tinklalaidėje šmaikščiai ir laisvai papasakojo, kaip atrodo mokytojų rengimo procesas, kaip kraunamas būsimųjų pedagogų žinių bagažas, kaip šiandien atrodo mokytojų studijos.

Pirmosios mokytojystės patirtys

Norint būti geru savo srities specialistu, turėti didelį žinių bagažą – tiesiog būtina. Vis tik jas įsisavinti įmanoma vieninteliu būdu – išbandžius praktikoje. Šiandien „Mokysiu“ tinklalaidėje bus kalbama apie pirmuosius pasibandymus būti mokytojais – būsimųjų pedagogų praktikos galimybes. Kaip atrodė jų pirmoji pamoka? Kokios yra praktikos galimybės? Ar praktika užsienyje, tarptautinė patirtis šiandienos mokytojui – būtina?

Paradoksalu: žmonės, praleidžiantys ne vienerius metus drauge – didžiausia paslaptis!

Jeigu gerai pagalvotumėte, ar prisimintumėte, ką veikia jūsų lietuvių kalbos mokytoja? O matematikos? Paradoksalu – žmonės, kurie daugiausia šneka, su mumis praleidžia ne vienerius metus, dažniausiai mums yra didžiausia paslaptis. Nežinome, ką jie mėgsta, ką veikia laisvalaikiu. Galbūt vienas jų mokosi japonų kalbos, o kitas – puikiai groja gitara?

Būsimųjų mokytojų studentiškas gyvenimas: kokias galimybes atveria universitetai?

Turbūt niekam nekyla klausimas, ką studentai veikia universitete. Juk akivaizdu – klauso paskaitų. Tačiau kaip dar savo laisvą laiką galima išnaudoti universitete? O gal šiandien studentiškas gyvenimas siejamas tik su linksmybėmis? Naujojoje „Mokysiu“ tinklalaidėje būsimosios pedagogės pasakojo apie veiklą studentų atstovybėse, dainavimą chore, mainus programas bei kitas galimybes. Ką tai duoda joms kaip būsimoms pedagogikos specialistėms? Kokias galimybes atveria?

Studijų ringas: pedagogika vs. kitos studijos

Šiandien mokytojas turi ne tik kūrybiškai vesti pamokas, bet ir mokėti prieiti prie kiekvieno mokinio, būti pasiruošęs spręsti įvairias iškilusias „krizes“, gebėti bendrauti net su neklusniausiais. Todėl pedagoginės studijos neįsivaizduojamos be dalykų didaktikos, kalbų mokymosi, praktikų, psichologijos žinių. Kuo pedagoginės studijos išsiskiria iš kitų? Kaip šiandien ruošiami mokytojai? Ar studijos spėja „bėgti“ kartu su besikeičiančiu pasauliu?

Šiuolaikinių mokytojų portretai: vieni – nuo vaikystės svajoję apie šią specialybę, kiti – netikėtai atradę mokytojystę

Mokytojai per savo karjerą kalba nesuskaičiuojamą kiekį valandų, tačiau beveik niekada apie save. Kodėl jie pasirinko šį profesinį kelią – ar tai nulėmė jų asmeninės savybės, o gal – akademiniai pasiekimai? Ar patys jie buvo stropūs mokiniai? Visi atsakymai į klausimus – iš pačių mokytojų lūpų.

Mokytojas: profesija ar pašaukimas?

Charizmatiškas, inovatyvus, kūrybiškas, lankstus, lyderis – tik keli žodžiai, apibūdinantys šiuolaikinį mokytoją. Dažnai žodį „mokytojas“ lydi ir kitas – „pašaukimas“. Tačiau kada pašaukimas aplanko? Gal visa tai įgyjama studijų metais? Su kokiais iššūkiais susiduria net labiausiai savo darbui atsidavę šios profesijos atstovai? Juk pamokos vedimas prieš klasę – tarsi aktoriaus pasirodymas teatro scenoje.

Apie kelius, kaip tapti pedagogu: būtent šioje srityje prasideda pokyčiai

Pedagogo profesija prisideda prie svarbių pokyčių visuomenėje, todėl ji tikrai nėra lengva, bet neabejotinai prasminga ir įdomi – skirta svajojantiems įkvėpti ir ugdyti jaunąją kartą.

Nusprendė patys mokiniai: nori, kad jų mokytojas būtų kūrybiškas ir lankstus lyderis

Ar sutiktumėte, kad mokytojo profesijoje kūrybos yra tiek pat, kiek mene? O su tuo, kad mokytojas – lyderis, einantis kartu su savo mokiniais? Šiandien daug kalbama apie tai, kad mokytojas turi būti savo auklėtinių draugu, kartu spėti bėgti su įvairiausiomis pažangiomis technologijomis, tačiau puoselėti ir mokinių pagarbą bei autoritetą.

Naujos kartos studijos VU pedagogikos studentams atveria unikalias galimybes

Pedagogo profesija prisideda prie svarbių pokyčių visuomenėje, todėl ji tikrai nėra lengva, bet neabejotinai prasminga ir įdomi – skirta svajojantiems įkvėpti ir ugdyti jaunąją kartą.

Turintieji aukštąjį išsilavinimą pedagogais gali tapti per metus

Neretai manoma, kad įgijusieji bakalauro ar magistro išsilavinimą gali rinktis iš dviejų tolesnių kelių – tęsti akademinę mokslinę veiklą trečiojoje studijų pakopoje arba siekti karjeros aukštumų svajonių darbovietėje. Tačiau įgijusiems mokykloje dėstomų sričių, tokių kaip chemija, fizika, kalbos, istorija ir kitos, išsilavinimą Vilniaus universitetas (VU) siūlo ir trečiąjį kelią – vienerių metų profesines pedagogikos studijas (PPS), suteikiančias galimybę įgytomis žiniomis ir sukaupta patirtimi dalytis ugdant Lietuvos moksleivius.

Pedagogo profesija studentės akimis: „Mokytojas prisideda prie geresnės ateities kūrimo“

Ugdymo mokslus pasirenkantys abiturientai ne tik motyvuoti, bet ir tiki pedagogo profesijos prestižu. Nepaisant visų šiame darbe laukiančių iššūkių, visuomenės požiūrio ir nuolat eskaluojamos šios profesijos prestižiškumo temos, jauni pedagogai į viską žvelgia optimistiškai.

Nauja studijų programa – specialioji pedagoginė pagalba, kurios absolventų nekantriai laukia Lietuvos įstaigos

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje pradedama vykdyti nauja bakalauro studijų programa – „Specialioji pedagoginė pagalba“. Į ją, su aukščiausiais balais įstojusiems studentams, bus skiriamos universiteto finansuojamos studijų vietos ir 300 Eur kasmėnesinės stipendijos.

Tik pagarbūs ir motyvuoti pedagogai gali išugdyti savimi pasitikinčias asmenybes

Jaunas vaikinas Ignas Gaižiūnas niekada neplanavo būti mokytoju, tik norėjo išbandyti save mokykloje ir studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) fizikos magistrantūroje įsidarbino Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje.

Po karinės tarnybos mokytojos keliu pasukusi Fausta: klasė – kaip būrys, naudoju daug taktinių manevrų

Fausta Bagdonaitė ir Arturas Ševeliova apie privalomąją karinę tarnybą ir vaikų mokymą.

Šimtukininkai: „O kas sakė, kad į pedagogikos studijas stoja ne geriausi?“

Pastaraisiais metais daug kalbama apie mokytojo profesijos prestižą. Kas jį nulemia? Kaip į pedagogikos studijas pritraukti geriausius Lietuvos abiturientus? Tiek Vyriausybė, tiek universitetai, mokyklų vadovai ir visuomenė suka galvas, kaip mokytojo profesiją padaryti patrauklia gabiausiems moksleiviams.

Turintieji aukštąjį išsilavinimą pedagogais gali tapti per metus

Neretai manoma, kad įgijusieji bakalauro ar magistro išsilavinimą gali rinktis iš dviejų tolesnių kelių – tęsti akademinę mokslinę veiklą trečiojoje studijų pakopoje arba siekti karjeros aukštumų svajonių darbovietėje. Tačiau įgijusiems mokykloje dėstomų sričių, tokių kaip chemija, fizika, kalbos, istorija ir kitos, išsilavinimą Vilniaus universitetas (VU) siūlo ir trečiąjį kelią – vienerių metų profesines pedagogikos studijas.