naujienos

Būsimiems prancūzų ir vokiečių kalbų mokytojams numatytos tikslinės stipendijos

2023 03 17

Būsimiems studentams, pasirinkusiems prancūzų ir vokiečių kalbų pedagogikos specializacijas, numatoma skirti papildomą valstybės paramą. Nuo 2023 m. į šias studijų programas įstojusiems studentams kas mėnesį bus išmokamos daugiau nei 300 eurų siekiančios stipendijos. 

„Mokyklose augant prancūzų ir vokiečių kalbų populiarumui jaučiame ir padidėjusį šių dalykų mokytojų poreikį. Norėdami mokyklose plėsti galimybes rinktis Europos Sąjungos kalbas, prancūzų ir vokiečių kalbų pedagogikos studijas įtraukėme į prioritetinių, t. y. šiuo metu trūkstamiausių pedagogikos specializacijų sąrašą. Siekiame, kad šių kalbų pedagogikos studijas rinktųsi kuo daugiau būsimų pirmakursių“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Taip pat šiemet tarp prioritetinių specializacijų įtraukta informacinių technologijų pedagogikos specializacija bei atsisakyta technologijų pedagogikos specializacijos. 

Kitos trūkstamiausios pedagogikos specialybės, į kurias įstojusiesiems numatomos specialios stipendijos, išlieka tokios pat, kaip praėjusiais metais: matematika, lietuvių kalba ir literatūra, fizika, chemija, biologija, istorija, geografija, pradinis ugdymas ir specialioji pedagogika. 

Įstojusiesiems į valstybės finansuojamas minėtų prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas kas mėnesį numatytos 319 eurų (6,5 BSI) dydžio stipendijos. 

Prioritetinių specializacijų pedagoginių profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų studentams numatoma stipendijas didinti iki 539 eurų (11 BSI). Padidintas išmokas galės gauti tie, kurie turės sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir bus įsipareigoję baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato. 2022 m. tokias sutartis pasirašė beveik 100 pedagogikos studentų.

Grįžti